Staff List

Name Email Tutor Class
Shane Tong (STO)
Principal

Dominic Tester (DTE)
Deputy Principal

Jackie Smith (JSM)
Deputy Principal

Dominic Kay (DKA)
Deputy Principal

Name Email Tutor Class
Paul Ardern (PAR)
Head of Faculty

Andrea Dela Rue (ADR)
Bridgette Dewar (BDE)
Conor Maxwell (CMA)
CCMA
Debbie Young (DYO)
Jordan Rangihika (JRA)
XJRA
Mandy Hale (MHA)
Mark Anderson (MAN)
RMAN
Milton Ross (MRO)
XMRO
Rachel MacAllister (RMA)
PRMA
Sarah Quinnell (SQU)
Name Email Tutor Class
Malcolm Barr (MBA)
Head of Faculty

Mark Plant (MPL)
PMPL
Chan Park (CPA)
Harnesh Prasad (HPR)
PHPR
Jiyang Shi (JSH)
MJSH
Leon Teao (LTE)
CLTE
Sureka Govender (SGO)
CTKA
Tevita Kaufononga (TKA)
XDLY
Timothy Sadumiano (TSA)
Name Email Tutor Class
Jason Robinson (JRO)
Head of Faculty

Hayden Miller (HMI)
PHMI
Jacob Kelly (JKE)
Jordan Rangihika (JRA)
XJRA
Kyle Jackways (KJA)
PKJA
Leon Teao (LTE)
CLTE
Rohan Kandoi (RKA)
Support
Tony Su'a (TSU)
XTSU
Ub van Jaarsveld (UVJ)
Name Email Tutor Class
Jude Bartram (JBA)
Head of Faculty

John de Vega (JDV)
RJDV
Justin Cullingworth (JCU)
MJCU
Michelle Sim (MSI)
RMSI
Ub van Jaarsveld (UVJ)
Monica Holt (MHO)
Director of Catholic Character

DCC
Name Email Tutor Class
Steve Wood (SWO)
Head of Faculty

RSWO
Ben Masom (BMA)
MBMA
Harriet Reed-Hadley (HRH)
RHRH
Jeremy Gee (JGE)
RJGE
Jessie He (JHE)
MJHE
Mike Li (MLI)
PMLI
Nicola Gelston (NGL)
MNGL
Sam Tsai (STS)
MSTS
Samantha Fairweather (SFA)
MSFA
Name Email Tutor Class
Shaun Healy (SHE)
Head of Faculty

Sean Cullen-Wright (SCU)
CSCU
Andrea Bossenger (ABO)
CABO
Annelise Lawson (ALW)
MALW
Anthony Lander (ALA)
CALA
Bridgette Dewar (BDE)
Emily Lory (ELO)
MALW
Justin Cullingworth (JCU)
MJCU
Patrick Woodlock (PWL)
RPWL
Name Email Tutor Class
Linda Myburgh (LMY)
Head of Faculty

Debbie Young (DYO)
Donna McHugh (DMC)
PDMC
Fiona Greenwood (FGR)
RFGR
Helen Chileshe (HCH)
Lawrence Manders (LMA)
CLMA
Leon Teao (LTE)
CLTE
Pete Rowlingson (PRO)
CPRO
Terry Mitchell (TMI)
PTMI
Name Email Tutor Class
Sarah Quinnell (SQU)
Name Email Tutor Class
Sarah Quinnell (SQU)
Angela Daysh (ADA)
Support
Jordan Rangihika (JRA)
XJRA
Milton Ross (MRO)
XMRO
Sam Tsai (STS)
MSTS
Tony Su'a (TSU)
XTSU
Name Email Tutor Class
Edward Park (EPA)
International
Kylee Corboy (KCO)
Relief
Pierson Rathinaraj (PRA)
International
Name Email Tutor Class
Carolyn Morris (CMO)
Counsellor
Cassandra Johnston (CJO)
Counsellor
Andrea Dela Rue (ADR)
Timothy Sadumiano (TSA)
Ub van Jaarsveld (UVJ)
Chan Park (CPA)
Sarah Quinnell (SQU)
Diane Lyons (DLY)
Helen Kato (HKA)
Jacob Kelly (JKE)
Name Email Tutor Class
Helen Kato (HKA)
Adrian Coleman (ADC)
TAide
Alexis Clements (ACL)
TAide
Brandyn Were (BWE)
TAide
Ezra Harris (EHA)
TAide
Hala Baqer (HAB)
TAide
Louisa Cheng (LCH)
TAide
Shaylai Ngere (SHN)
TAide
Theresa Wharehinga (TWH)
TAide
Name Email Tutor Class
Johann Smal (JSL)
Support
Name Email Tutor Class
Tamsin Webb (TWE)
Business Manager

Support
Amy Pitcher (API)
Finance Adminstrator

Support
Kaye Tanner Jones (KTJ)
Principal's PA

Support
Kim Vernon (KVN)
Finance Manager

Finance
Lynley Keightley (LIB)
Librarian

Library
Margaret Ramsay (MRY)
Lab Technician

Support
Mike Goodin (MGO)
Caretaker

Support
Rachael Mounsey (RMO)
Marketing and Communications Co-ordinator

Sarndra Petrin (SPE)
Attendance Officer

Support
Tracy Windleborn (TRW)
Receptionist

Support